ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը փետրվարի 5-ին ընդունել է ՀՀ-ում Քուվեյթի Պետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Բասսամ Մուհամմադ Ալ Քաբանդիին:
Խորհրդարանի ղեկավարը, ողջունելով հյուրին, նշել է, որ Քուվեյթը Հայաստանի համար բարեկամ պետություն է, եւ մեր երկրների փոխհարաբերությունները գտնվում են բարձր մակարդակի վրա: Գալուստ Սահակյանը կարեւորել է երկու երկրների միջխորհրդարանական կապերի առավել ամրապնդումը եւ առեւտրատնտեսական համագործակցության զարգացումը:
Ազգային ժողովի նախագահի խոսքով՝ Հայաստանի եւ Քուվեյթի միջեւ համագործակցության զարգացման մեծ ներուժ կա քաղաքական, տնտեսական, մշակութային եւ այլ ոլորտներում:
Ազգային ժողովի նախագահն ընդգծել է, որ սիրով կաջակցի երկու երկրների խորհրդարանների համատեղ ծրագրերի իրականացմանը:
Բասսամ Մուհամմադ Ալ Քաբանդին, շնորհակալություն հայտնելով Գալուստ Սահակյանին ընդունելության համար, փոխանցել է Քուվեյթի Ազգային ժողովի նախագահի ողջույնները եւ Քուվեյթ այցի հրավերը:
Դեսպանը նույնպես կարեւորել է միջխորհրդարանական համագործակցության խորացումն ու երկկողմ կապերի ակտիվացումը: Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել նաեւ սահմանադրական բարեփոխումների գործընթացին: Դեսպանը նշել է, որ այդ քայլը լուրջ առաջընթաց կապահովի Հայաստանում ժողովրդավարության ամրապնդման համար:
Հանդիպման ընթացքում կողմերն անդրադարձել են տարածաշրջանային մի շարք խնդիրների եւ երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցերի:

5 февраля Председатель НС Г.Саакян принял Чрезвычайного и Полномочного посла Государства Кувейт в РА Бассама Мухаммада аль-Кабанди.
Глава парламента, приветствуя гостя, отметил, что Кувейт – дружественное   Армении государство, и взаимоотношения наших стран находятся на высоком уровне. Г-н Саакян подчеркнул важность еще большего укрепления межпарламентских связей и развития торгово-экономического сотрудничества двух стран.
По словам спикера НС, между Арменией и Кувейтом налицо весомый потенциал для развития сотрудничества в политической, экономической, культурной и других сферах.
Председатель НС заметил, что всемерно посодействует осуществлению совместных программ парламентов РА и Кувейта.
Бассам Мухаммад аль-Кабанди, поблагодарив Г.Саакяна за прием, передал ему приветствия председателя Национального Собрания Кувейта и приглашение посетить их страну.
Посол также подчеркнул важность углубления межпарламентского сотрудничества   и активизации двусторонних связей. В ходе встречи затронут был и процесс конституционных реформ. Бассам Мухаммад аль-Кабанди отметил, что этот шаг обеспечит серьезный прогресс в укреплении демократии в Армении.
На встрече стороны коснулись также ряда региональных и других проблем, представляющих взаимный интерес.